Základnou myšlienkou mojej práce je minimalizovať ekologickú stopu, a nevytvoriť kvôli bývaniu dlh na desiatky rokov. Moja manželka je mi často vzorom v tom, ako sa dá žiť skromne a nenáročne – minimalisticky. Spolu si myslíme, že jednou z ciest ako dosiahnuť v bývaní udržateľnosť, mať nízke náklady, a vyhnúť sa úverovaniu sú mobilné domy – tinyhouse. Čo si myslíme, to robíme a aj žijeme. Naše prvé vlastné bývanie po svadbe bude tinyhouse.

Podarilo sa nám kúpiť záhradu v neudržiavanej záhradkárskej oblasti, kde si v našom drobnom, tajnom domčeku šťastne bývame. Domček som navrhol tak, aby fungoval energeticky celkom samostatne. Nie sme závislý na elektrickej prípojke, vode a podobne. Je to pre nás určitá sloboda nebyť zadlžený a mať nízke náklady na bývanie. A práve to sa snažíme ponúknuť ľudom, ktorý by chceli žiť možno podobným spôsobom života.

Už od ranného detstva som stále niečo majstroval, staval bunkre a lozil po stromoch. Ani by mi nenapadlo, že také niečo budem raz robiť profesionálne. Páči sa mi využívať prírodné stavebné materiály, predovšetkým drevo. Najskôr som začal s rezbárstvom, neskôr od trinástich rokoch som sa venoval kováčstvu. Snažím sa viaceré remeslá spájať v jeden celok. Dominantou mojej tvorby je práca s drevom. Mojou najväčšou vášňou je spojenie remesla, kreativity a lozenia po stromoch. Spojením mojich vášní vznikajú domy na stromoch. Hneď po vysokej škole na drevostavbách som vedel čo chcem robiť a za tým si stále idem. Predovšetkým spojiť vlastnosti dreva so zdravým a príjemným bývaním.

Moja práca je typická aj tým, že sa pri stavbách snažím vyhnúť základovým betónovým konštrukciám. Pokiaľ to nie je nevyhnutné snažím sa nepoužívať betón, ktorý ostane stovky rokov po skončení životnosti stavby a v konečnom dôsledku stavbu aj predražuje.

Viac info na: www.drobnydom.sk