Kontakt:

Tel. kontakt: +421 949 342 612 alebo 0918 795 968 (počas víkendov)

(Prednostná komunikácia mailom)

Mail: sasimonabel@gmail.com

Tešíme sa na Vás, za OZ Abeland Šimon Abel

 

V tomto roku máme pre vás pripravené tieto programy:

1. Jánošík- novinka od roka 2016

2. Rytiersky deň – cesta do stredoveku- osvedčená klasika od roku 2010

3. Prehliadka Abelandu- zvieratka, záhrady, gazdovstvo pre najmenších

4. Stredoškolský program- Abeland nie je len pre deti

1. Jánošík

Príbeh najznámejšieho slovenského zbojníka pozná azda každý, od malých až po tých najväčších. Práve preto sme sa v Abelande rozhodli vám priblížiť dobu, v ktorej Jánošík žil a zažil všetky dobrodružstvá, ktoré ho za jeho zbojnícky život postretli. Na báze Jánošíkovho spôsobu života " bohatým bral a chudobným dával" budeme postupne zažívať všetky úskalia vtedajšieho roľníckeho života. Na vlastnej koži zakúsime práce, ktoré boli pre týchto ľudí dennou rutinou. Náš pán totiž vyžaduje pracovitých a usilovných poddaných, ktorí poslušne vykonávajú svoju prácu. Vyžaduje  napríklad staranie sa o dobytok, hrnčiarske práce, znalosť v bylinkách či pečenie domáceho chleba, ktoré neodmysliteľne patrilo k znalostiam vtedajších obyčajných ľudí. Ako to však vo svete chodí, nie je všetko zlato, čo sa blyští. Na deti  čaká veľa prekvapivých momentov, kde budú musieť zapojiť tímového ducha a pokúsiť sa zvíťaziť nad nespravodlivosťou a zlom. Nebudú v tom však sami – na pomoc im príde hrdina Jánošík, ktorý je odvážny a pripravený podeliť sa s dedinčanmi so svojimi skúsenosťami. Podarí sa im spoločnými silami zvrhnúť, navonok dobrosrdečného a štedrého, no vo vnútri chamtivého a zlého pána? Čo všetko ich to bude stáť?

program v skratke:-

 - 9:00 príchod do Abelandu

 -úvod do deja nasleduje hneď po príchode, program pokračuje v troch tematických blokoch: čas práce, čas boja za nespravodlivosť a čas zábavy

 - všetko vrcholí hostinou, ktorá je súčasťou deja

 - voľný program po hostine podľa chuti, čas na zábavu

 - aktivity v programe: pečenie chleba, práca s hlinou, spoznávanie byliniek, poznávanie  hospodárskych zvierat,  starostlivosť o zvieratá, kŕmenie pstruhov, streľba z praku, jazda na koni, hľadanie pokladu, dobýjanie pevnosti, hostina

 

- program pripravujeme pre minimálne 30 účastníkov

- cena celého programu je 14€/ osoba v počte detí do 45

                                           13€/ osoba 45- 90 detí

                                           12€/ osoba 90 detí a viac

 - pedagogický dozor má vstup zdarma a obed za zvýhodnenú cenu 3€.

- v cene sú zahrnuté všetky náklady na program, strava a pitný režim počas celého dňa.

- možnosť kúpi ručne vyrábaných suvenírov

- dopravu si zabezpečujú účastníci sami

 

2. Rytiersky deň - Cesta do stredoveku

Našim cieľom je pútavým spôsobom priblížiť historické obdobie 13. a 14. storočia so všetkým čo k nemu patrilo a ponúknuť možnosť vyskúšania si spôsobu života ľudí v časoch dávno minulých. Tento program je zameraný na triedy alebo školské skupiny v počte od 30 detí a viac. Je veľmi flexibilný a tak sa dá ľahko prispôsobiť konkrétnym vekovým skupinám, či vašim špeciálnym požiadavkám. Ponúkame vám takýto deň ako možnosť školského výletu s atraktívnym programom a aktivitami pre vašich žiakov. Budú mať možnosť zažiť a vidieť veci, ktoré sú pre mnohých už len romantickou predstavou, vyskúšať si remeslá, ktoré používali naši predkovia a už sa na ne zabúda. Vidieť rôzne hospodárske zvieratá, variť tradičné jedlá a prežiť tak nezabudnuteľný deň v krásnom malokarpatskom prostredí.

 

program v skratke:

- 9:00 príchod do Abelandu

-úvod do deja nasleduje hneď po príchode, úvodná šermiarska scénka, obliekanie varkočov  program pokračuje v troch tematických blokoch: čas práce, čas vojny, čas zábavy

 -všetko vrcholí hostinou, ktorá je súčasťou deja

- voľný program po hostine podľa chuti, čas na zábavu

- aktivity v programe: šerm, divadlo, pečenie chleba, práca s hlinou, spoznávanie byliniek, poznávanie hospodárskych zvierat, kŕmenie pstruhov, lukostreľba, jazda na koni, bezpečný šerm, súboj na klade, prehliadka a skúšanie zbraní a zbrojí, dobýjanie hradu, hostina

- program pripravujeme pre minimálne 30 účastníkov

- cena celého programu je 14€/ osoba v počte detí do 45

                                           13€/ osoba 45- 90 detí

                                           12€/ osoba 90 detí a viac

- pedagogický dozor má vstup zdarma a obed za zvýhodnenú cenu 3€.

- v cene sú zahrnuté všetky náklady na program, strava a pitný režim počas celého dňa.

- možnosť kúpi ručne robených suvenírov

- dopravu si zabezpečujú účastníci sami.

 

 

3. Prehliadka Abelandu

Ukážka gazdovskej dedinky Abeland. Ako gazdovstvo funguje? Priblížme deťom život aký sa už bežne nevidí. Sprievodca deťom poukazuje celý areál, všetky zvieratká s možnosťou kŕmenia, ďalej si popozeráme záhrady ako a čo sa na Abelande pestuje. Nemôžu chýbať ani tradičné remeselné dielne, kde si ukážeme a porozprávame čo sme schopný si sami vyrobiť. Pozrieme si ako funguje mlyn, a nie len to, aby sme dobre vládali posilníme sa domácim kváskovým chlebíkom. Na záver, aby boli predovšetkým deti spokojné a poriadne vyjašené môžu sa zahrať na prírodnom detskom ihrisku.

Program je vhodný pre materské a základné školy. Cena 4€/ osoba, aj s desiatou. Prehliadky Abelandu uprednostňujeme počas mesiaca máj, vtedy máte možnosť program rozšíriť o ďalšie aktivity ako napríklad vodenie na koni, či niektoré remeslo. Ak by ste mali záujem je možnosť aj obedu s cenou 3€/ osoba (len počas mesiaca máj) Aby mali deti na Abeland peknú spomienku budú si môcť kúpiť ručne robené suveníry, alebo chlebík aby sa potešili aj rodičia.Všetky naše programy sú flexibilné a tak sa dajú ľahko upraviť a prispôsobiť aj vašim špeciálnym požiadavkám.

 

4. Stredoškolský program

 

Abeland neponúka dobrodružstvo len deťom, ale aj straším, neveríš? tak sa príď presvedčiť! V tomto prípade sa nejedná o program predom naplánovaný a vymyslený ako predošlé, ale ide o zoznam aktivít a činnosti ktoré ponúkame a z ktorých máte možnosť si vybrať. Program nie  je viazaný len na doobedie ako predošlé. Akciu vám neceníme podľa výberu a počtu vami zvolených aktivít. V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj stravu obed 3€ opekanie 2€. Pre viac informácii nás kontaktujte, najlepšie mailom.

 

Zoznam aktivít:

-Jazda na koni

-Streľba z luku/vzduchovky

-ukážka a vyskúšanie si kováčskeho remesla

-práca na hrnčiarskom kruhu

-lezecký strom

-lanová a lanovková dráha

- pečenie chleba

 

Aktivity si môžete pri dohode nakombinovať podľa vlastného záujmu, nášho odporúčania a časového priestoru. Minimálne však 5 účastníkov pre danú aktivitu.